הרב עמיטל בראלי: “אמשיך את דרכו של סבא“

מועמד מספר 6 ברשימת מפלגת 'יחד', הרב עמיטל בראלי מספר בראיון לערוץ 7 על ההחלטה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.

הרב בראלי מספר גם על השנתיים האחרונות כמנהל 'פורום חותם', על סירוב הפקודה בתקופת הגירוש מגוש קטיף, ועל סבו, מייסד ישיבות בני עקיבא, הרב משה צבי נריה זצ"ל.

 

"בשנתיים האחרונות כמנהל פורום חותם נחשפתי לגל חקיקה בנושא דת ומדינה ששטף את הכנסת ולאחרונה הביא לפגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל", מספר הרב בראלי, "הכרתי מקרוב את החוקים שפגעו במעמד המשפחה, ברבנות הראשית ובזהות היהודית ולצערי המפלגה שהייתה אמורה לחסום את שטף החוקים לא ביצעה את תפקידה כראוי".

לדבריו, "אני וחבריי השתדלנו מחוץ לכנסת לחזק את התנגדות לשטף החוקים והמסקנה שלי הייתה שיש צורך להצטרף למסגרת פוליטית שלא מסתירה את הרבנים, את המחויבות לתורה ושלא רק תעצור את גל החקיקה אלא תביא לחיזוק הזהות היהודית של מדינת ישראל".

הרב בראלי מציין, כי "לפני מספר שבועות קיבלתי פנייה מח"כ יוני שטבון (מועמד מספר 2 במפלגת יחד) שאיתו עבדתי לא מעט. שטבון עמד במערכת הלחצים הכבדה שהופעלה עליו ועל ידי הבית היהודי ועמד על עקרונותיו. הסכמתי לאתגר והחלטתי להצטרף למפלגה ששוברת את המחיצות בין הציבור הדתי לציבור החרדי, אני רואה באיחוד ערך עצום".

 

בראלי גדל בישוב פסגות בבנימין וכיום הוא גר בבירת הנגב, באר שבע. נשוי ואב ל-8, היה ממקימי שכונה 'מגן דן' באלקנה ולאחר מכן הצטרף לגרעין התורני בבאר שבע. בשירותו בצה"ל שימש כרב צבאי בעזה בדרגת סגן. בתקופת הגירוש מגוש קטיף קרא לסירוב פקודה ישב שלשה חודשים בכלא והורד לדרגת טוראי.

"שנים אחרי סירוב הפקודה אני עדין פוגש אנשים שמזכירים לי את האירוע שחלף מזיכרוני. אפעל בכנסת הבאה שחיילי צה"ל לא יעמדו בדילמות מסוג הגירוש מגוש קטיף או פינוי התנחלויות ויעשו רק משימות של הגנה על עם ישראל".

 

"אני לא רואה את 'יחד' כמפלגה שהתפלגה מהבית היהודי", אומר הרב בראלי, "הבית היהודי חישב מסלול מחדש לצורך אוכלוסיות חדשות וקבלת קולות מהציבור הכללי ובתמורה לכך הסכים להוריד דגלים בערכים משמעותיים ולהיות שותף 'לברית האחים' ולפתוח את הסטטוס קוו בנושא דת ומדינה. אנחנו ממשיכים את ערכי הציונות הדתית המקוריים בדרכו של סבי הרב נריה. דרכו שהייתה בנאמנות לתורה, לארץ ולעם".

 

לרב בראלי חשוב גם הנושא הכלכלי-חברתי, "חשוב שתהיה כלכלה עם חמלה כפי שפעל בעבר יו"ר המפלגה, ח"כ אלי ישי בממשלת נתניהו הראשונה כשר הרווחה. חיבור הפריפריה למרכז וחיזוק התיישבות היהודית ביהודה ושומרון. לא פחות חשוב לאכוף את הריבונות בנגב ובכל חלקי ארץ ישראל".

 

בסיום הראיון אומר הרב בראלי, "אני מבין את התלבטות בקרב הציבור הדתי-לאומי בין הליכוד לבית היהודי לבין מפלגת 'יחד' אבל צריך לזכור שבליכוד חברי הכנסת הדתיים נבלעים, בבית היהודי חברי הכנסת מתיישרים מול היו"ר בנט כאשר הזהות הדתית שלו אינה ברורה מספיק וחלק מחברי הכנסת קוראים להכרה בברית הזוגיות. 'יחד' נטועה עמוק בימין וערכיה דוגלים בשלמות התורה, העם והארץ. זה הבית של הדתי לאומי".

לצפייה בראיון