בנט מעניש בעונשים קואלציונים, ואנחנו לא מתנצלים

אף אחד לא ישכח את זה, זה היום יום קשה עבור הציבור החרדי, באקט של מחאה שעוררו חה"כ החרדים התקיימו סליחות ושופרות במשכן הכנסת, אבל בתוך היום הזה שנקבעו סנקציות פליליות כנגד לומדי התורה היה רגע אחד של קורת רוח, לכל הציבור החרדי.

היה זה כידוע נאומו התקיף ולא מתפשר של חה"כ יוני שטבון, שזעק על המגמה האנטי דתית בכנסת, על האוירה שהופכת את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה, ובניגוד לכל חברי הקואלציה הוא בחר להצביע נגד חוק הגיוס! והוא הבסיר גם הסביר לאורך כל התקופה עשיתי הכל לתקן את החק שיהיה טוב, פעלתי מבפנים מתוך הוועדה, להשיג את התוצאה הטובה ביותר, אבל עכשיו כאן כזה מגיע לנקודת המבחן, ועדין יש בו דברים קשים שמדינת היהודים לא תוכל לסבול, אני יצביע נגד, ואמחה על אוירת השנאה. "ואהבת לרעך כמוך" כאן זה מתחיל!

את תמונת מסך הכנסת המסכמת את ההצבעה, כל הכסאות ירוקות, ורק מקום אחד אדום! אסור לנו לשכוח. כן רק כסא אחד ברגע האמת גם אלו שהבטיחו ואולי השתתפו בהתנגדות בתחלה ברגע האמת כולם נעלמו, יוני היחיד שקם לזעוק, ובגבורה! כאן נבט השורש הראשוני של תנועת יחד.

ויוני גם שילם על כך יו"ר הסיעה שלו, העניש אותו בעונשים קואלציונים, הדרה מהוועדות, שלילת אפשרות להגשת חוקים, והוא שילם את זה בכבוד.

הציבור החרדי לא שוכח את נקודת האור הקטנה שנצנץ יוני בתוך כל החושך, ברגע האמת, בשעת המבחן, ובמחיר יקר שהטיל עליו מר נפתלי בנט. היום הוא מוזמן בתקשורת החרדית לחבק, לא מובן! תמוה!

 

 

Please reload