“למה מרגישים בנח לחבור ללפיד ולא לחרדים?“

ח"כ יוני שטבון, המוצב במקום השני ברשימת "יחד" לכנסת, ביקר הבוקר (שלישי) במכינה הקדם צבאית בישוב נוקדים שבגוש עציון והעביר שיחה בפני התלמידים וצוות הרבנים.

 

במהלך הדברים שאמר, תקף שטבון את ברית בנט לפיד והבהיר כי מפלגת יחד תמנע ברית שכזו בעתיד.

 

"יצרנו מציאות בה אנחנו מחלקים את עם ישראל לשניים", אמר ח"כ שטבון. "גם בגלל חוקים שפגעו בתורה וגם בגלל שהברית הזאת יצרה שיח מאוד פוגעני. אנחנו במפלגת יחד נמנע את החיבור בין הבית היהודי ללפיד".

 

"בשנתיים האחרונות היתה בכנסת קוטביות בין המגזרים. החרדים נגד הדתיים לאומיים, והדתיים לאומיים נגד החרדים", הוסיף שטבון. "אבל אתה הולך ברחוב וזה בכלל לא ככה, הרי יש משהו שמחבר אותנו, ולכן החלטנו לעשות מהלך שמחבר בפעם הראשונה בין ציבור דתי לאומי לציבור חרדי ומסורתי. להגיד שאפשר לשבור את המחיצות".

 

לדבריו, "הציונות הדתית מסוגלת לחבור ליאיר לפיד ולהרגיש נח עם זה כאשר יאיר לפיד מדבר על ניתוק התורה והמדינה. השאלה הגדולה היא למה אנחנו לא יכולים ומסוגלים לעשות חיבור אמיתי סביב ערכים, עם הציבור החרדי שמכיר במדינת ישראל ובערך לומדי התורה וחיילי צה"ל כאחד".

 

על החיבור של הזרמים השונים במפלגת יחד אמר שטבון: "זה מהלך שמחובר לכל השכבות. תבואו לבית כנסת בכל מקום, יש כיפה סרוגה, כיפה שחורה כיפה כזאת ואחרת, עם ישראל נמצא ביחד בכל מקום. למה? כי יש משהו שמחבר בין כולם. הערך של התורה והערך של התפילה, וזה מה שאנחנו מנסים לעשות במפלגת יחד, שאני מאמין שתהפוך לתנועת המונים. יש לנו משימה חשובה בכנסת הבאה, לייצר כח משמעותי שמחבר את עולם התוכן שלנו בחיבור מתוך תורה לכל עם ישראל".

 

 

 

Please reload