מפלגת יחד בסיור לילי בשכונות קו התפר: “נחזיר את הביטחון לתושבים“

 

"המדינה חייבת להחזיר את הבטחון לתושבים כאן. אני מתחייב כי בממשלה ובכנסת הבאה אפעל במלוא העוצמה לשינוי המדיניות בקו התפר בין השכונות היהודיות והערביות בירושלים המאוחדת לעולמי עולמים", כך הבטיח חבר הכנסת אלי ישי, יו"ר תנועת "יחד" בסיור שערך אתמול בלילה (שני) עם אנשי ארגון "שומרי החומות.

 

ח"כ ישי, אשר נמצא בקשר עם "שומרי החומות" כבר מספר חודשים, הוסיף: "זה לא רק בירושלים אלא גם בדרום וגם בצפון. הממשלה צריכה לתת כח ותקציב למשטרה ולקבוע את המדיניות. אנחנו נדאג שמדינת ישראל תחיל את החוק והריבונות בכל מקום ללא יוצא מן הכלל".

 

חברי מפלגת יחד השתתפו אמש בסיור לילי בשכונות קו התפר שבדרום ירושלים, לנוכח מצוקת התושבים הסובלים מפגיעות והטרדות של פורעים ערבים. בסיור, אליו הוזמנו חברי המפלגה על ידי ארגון המתנדבים "שומרי החומות", השתתפו יו"ר התנועה ח"כ אלי ישי, והמועמדים ברוך מרזל ועמיטל בראלי.

 

השלושה סיירו באזור ארמון הנציב, צור באכר ושכונת גילה, ושמעו מהתושבים והמתנדבים סקירה על המצב.

 

איתי ריפלי, מייסד ארגון שומרי החומות, סיפר כי הארגון הוקם בעקבות העלייה באירועי הפח"ע בתקופת צוק איתן. "הקבוצה שלנו מורכבת ממתנדבים שמסתובבים בלילות ונותנים מענה לתושבים, ובעת הצורך קוראים כמובן למשטרה", הסביר ריפלי. התושבים תיארו אירועים על בסיס יומיומי של הצקות והטרדות שחוות נשים ונערות, רעש המואזין והשלכת בקבוקי תבערה ואבנים, וכן ירי זיקוקים בידי ערבים וכד'.

 

תוך כדי הסיור הגיעו הודעות לקבוצת הווטסאפ של הארגון על יידוי אבנים מספר רחובות מהנקודה בה שהו מועמדי המפלגה.

 

ברוך מרזל אמר "לשומרי החומות": "אנחנו כאנשי ציבור צריכים לתת לכם את הגב ולבוא להשתתף בסיורים הללו. המשטרה צריכה לדעת שהוואקום לא יתמלא בתקיפת יהודים, אלא שהחלל הזה שהיא משאירה מתמלא. אנחנו נשמח כמובן שהמשטרה תעשה את העבודה אבל אם לא, אזרחים לא יכולים להפקיר את החיים שלהם".

 

עמיטל בראלי, המוצב במקום השישי במפלגת יחד, אמר בסיום הסיור: "נפגשנו כאן עם התושבים והתחושה שלהם היא ששכחו אותם כאן. מישהו שכח שצריך להחיל את הריבונות בכל חלקי ירושלים, ולצערנו התופעות שאנחנו רואים פה הן בכל רחבי קו התפר. מספרים פה על רכבים שיש עליהם  דגלי ישראל וצמיגיהם מושחתים ומנוקבים. נערות ואנשים מבוגרים שסובלים מהצקות. באנו לכאן לחזק את התושבים ולבשר להם שיש אנשי ציבור שנמצאים איתם. בעז"ה נהיה איתם לא רק לפני הבחירות אלא גם לאחר הבחירות ונחזק את תחושת הביטחון והחלת הריבונות הישראלית בכל חלקי ירושלים".