השמאל מחבק את המפלגות החרדיות, רק לא את 'יחד', אומר משהו?!

אתמול (חמישי) התראיין יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג לתוכנית פילפוליטיקה בהגשת אבי בלום ויעקב ריבלין ברדיו קול ברמה, והצהיר כי לא ידיר את המפלגות החרדיות, אך אמר כי הוא מתנגד למפלגת יחד.


"אני לא מוכן להדיר אף אחד, בוודאי אינני מוכן להדיר חרדים. אני לא מאמין בזה. אני חושב שלכל אחד ואחד יש את המקום בארץ הזאת, וזה לא נכון שניפגש רק בחדר המיון בבית החולים". אמר הרצוג בראיון.

 

ההפתעה הגדולה שחשף במהלך הראיון: כי כל הבעיה שמפריעה לו בתנועת יחד זה ממש לא שהם הצהירו שהם יתמכו בבנימין נתניהו לראשות הממשלה ולא בבוז'י וציפי, אלא בכלל ענין הלכתי שהוא לא מסכים לגישה ההלכתית של רבני יחד, בענין הר הבית, והגיור. 

 

לרגע היה נדמה כי מעבר למקרופון יושב ת"ח חשוב, שבא להציל את היהדות ואת ערכיה, והוא יהיה השומר על זהותה היהודית של המדינה. נוצר רושם כי הרב יצחק בוז'י הרצוג, הספיק כבר לעיין בכל ספרי מרן ראש הישיבה הרב מאזוז שליט"א, למד את ההיבט ההלכתי מן המקורות, והוא הגיע למסקנא כי הרב מאזוז "מיקל בגיור" ובעליה להר הבית. 

 

אנחנו פונים לכבוד הרב בפניה נרגשת, מאוד מעריכים את הקרבה לדת, נשמח לפגוש אותך שומר את השבת הנפלאה (שהמחלל אותה עובר באיסור גדול מזה של עליה להר הבית), כי באמת תנועת יחד נולדה בשביל לחבר את כל חלקי עם ישראל ולהציג בפניהם את יופייה של המסורת היהודית. אך מכאן ולעניני הלכה, חשוב שתדע כי מנהיגה הרוחני של תנועת יחד הצהיר את דעתו בספריו בצורה ברורה מתוך ספרים וסופרים, ולאור האשמות התמוהות והמגמתיות הוציא שוב מכתב הבהרה, הן בנושא הגיור הן בנושא הר הבית. לתלות תואנה ברבנים אחרים, זה פשוט כזב, מנהיגה הרוחני של התנועה הוא הרב מאזוז ודעתו מוצהרת וברורה. המלצה אישית לא ממליץ ללמוד את התורה ופסקי ההלכה היהודים, מתוך קטעי עיתונות, החומר שם לא כל כך מעודכן ואמין.

 

האמירות והחיבוקים הללו רק צריכים להדליק נורה אדומה, לכל מי שחפץ בממשלת ימין, המושתת על המסורת והערכים היהודים, בניגוד גמור לממשלות ונציגי השמאל.