אתמול כמעט הצטרפו אלינו, היום תוקפים אותנו

המועמד בבחירות לכנסת ה – 20 מטעם מפלגת 'יחד', עמיטל בראלי, תוקף את הבית היהודי וטוען שיש בה מועמדים שמסכנים את הציונות הדתית.

במפגש שקיים בירושלים עם מנהלי מוסדות חינוך, אמר בראלי: "תמוה בעיניי שיש הסוברים כי מועמדים דוגמת ינון מגל, רונן שובל ואיילת שקד משקפים את הציונות הדתית יותר ממפלגת יחד".

דבריו של בראלי מגיעים בעקבות דבריו של השר אורי אריאל בסוף השבוע האחרון לפיהם "מפלגת יחד אינה משקפת את תפיסת הציונות הדתית ומי שמצביע לה גורם לפגיעה בציונות הדתית".

בדבריו התייחס בראלי לביקורת שמשמיעים לאחרונה חברי תקומה כנגד אופייה של מפלגת 'יחד' והזכיר את רצונותיו של אריאל ביחד עם שאר חברי תקומה לחבור למפלגת יחד. "הזוי" טוען בראלי,  "שאלו שרצו לחבור למפלגת יחד ורבניהם העבירו את תמיכתם ליחד מדברים סרה במפלגה".

עוד הוסיף בראלי כי "בכדי להוביל את המדינה צריך בסיס איתן של אמונה ותורה ועל כך נשענה הציונות הדתית משחר ימיה. כאשר אני רואה מה חולל הבית היהודי בקדנציה האחרונה, איזה סרטונים הוא מפרסם, ואת קעקוע היחס לרבנים ולרבנות הראשית, אני חרד. ומהסיבות הללו בדיוק רצו בהתחלה אריאל ושאר חברי תקומה להצטרף למפלגת יחד", דברי בראלי.

בראלי ממשיך ואומר כי "כל מי שבורח מהערכים היהודיים של מדינת ישראל, מאבד את המדינה הזאת, בשנתיים האחרונות עם ישראל חולק לשניים, גם בגלל חוקים שפגעו בתורה וגם בגלל הברית בין בנט ללפיד שיצרה מחיצות ועוינות. אנחנו במפלגת יחד נמנע את החיבור בין הבית היהודי ללפיד".

"אי אפשר לדבר על הנהגת המדינה ועל לא מתנצלים כשבפועל התורה מוחבאת מאחור, ולומדי התורה הפכו לשק חבטות של החברה. הבית היהודי איים לקרוע את החברה הישראלית בגלל שיקולי קואליציה, וברוך ה' שהיו אנשים שגילו אחריות לאומית ועמלים על איחוי הקרעים"

Please reload

המיוחדים