הגר“י אברג'ל חושף: מרן אמר לאלי להקים את התנועה

 

 

 

בכנס פעילים של מפלגת "יחד" שהתקיים ביום חמישי בקרית שמואל קראו גדולי ישראל לתמוך במפלגת "יחד" שסימנה "קץ". בכנס בו השתתפו מאות פעילים ותומכים נכחו הרבנים הגאונים מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, הגאון רבי יורם אברג'יל שליט"א, רבי אברהם בלחסן שליט"א ורבי אלחנן דיעי שליט"א,  

 

מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א אמר:

 

"מרן, דלתו היתה פתוחה לכלל ישראל. אביו של גלעד שליט, נועם, הגיע למרן תחילה להודות ואמר 'באתי לרב עובדיה בגלל שהרגשתי את ליבו שהיה איתנו'. מרן היה מרגיש כל לב ולב בעם ישראל. היום, לצערנו, עם ישראל נחתך. "סלח לעם ישראל" - סל"ח ראשי תיבות ס'רוגים ל'יטאים ח'רדים. הקרע הזה בעם לא טוב. יהודים צריך לקרב וזה היה כוחו של מרן. יש למרן חתן עם כיפה סרוגה ומרן אהב את כולם. הסרוגים הם לא עמלק ח"ו.

 

הסיבה העיקרית שהורינו לרבי אליהו ישי לצאת להמשיך את דרך מרן מאחר והמפלגות החרדיות מתקרבות לשמאל. כמה שמחזירים שטחים זה מסוכן. רבי אליהו ישי ישמור על ארץ ישראל. אריה דרעי הוא שמאל. ניסיתי ארבע פעמים לשלוח לדרעי בכדי לגשר וללכת יחד אבל הוא לא הסכים..

 

 

בשביל להתאחד, כמו ששאף האדמו"ר מליובביץ' צריכים שכולם יתאחדו. יש חוקים נגד התורה שצריך לעצור ביחד. רצינו להתאחד עם אגודה אבל הם אמרו 'יש לנו סדין אדום, ומי הוא? רבי אליהו ישי'. חבל, סדין אדום זה לפיד ולא רבי אליהו ישי. אוהבים אותנו בציבור רק בגלל ה״ביחד״, חרדים סרוגים ספרדים ואשכנזים".

 

 

המקובל הגאון רבי רפאל מאמו שליט"א אמר:

 

"כל מי שהיה מרגיש חצוי עד היום בין אהבת ארץ ישראל לבין תורת ישראל יבוא ויעזור ל'יחד'. 'יחד' היא בשורה לעם ישראל בכך שמאחדת בין ארץ ישראל לתורת ישראל ושוב העם לא חצוי אל עם ישראל ביחד!"

 

יו"ר המפלגה חה"כ אלי ישי אמר: "אנחנו לא נעשה מסחר לא על ארץ ישראל ולא על תורת ישראל. נדאג לחלשים, מבלי הבדלים בין הזרמים, בדיוק כמו בבית הכנסת גם פה. הביטו סביבכם כל עם ישראל פה כיפות סרוגות כיפות שחורות. למה רק בכותל כולם ביחד? 

למה רק כשיש מלחמה צריך להתאחד?

 

 

לשאלת אחד מהמשתתפים "מדוע הצבעת בעד הסכם אוסלו השיב אלי ישי כי לא היה חבר כנסת בתקופה זו והוסיף "יחד הוקמה כדי למנוע את אוסלו ג'. 'יחד' גם תגדיל את כח התורה וגם תדאג לארץ ישראל השלמה

 

הגאון רבי יורם אברג'ל אמר: "מרן זיהה אנשים. הוא לא היה פסיכולוג אבל הוא ידע על מי לשים את היד, על מי לשים את העין.

 

לפני מותו אמר ובאוזני שמעתי שהוא, אלי ישי, האיש שיש לשים את היד עליו וסמך ידו עליו. 

 

"מעין זה אני רואה בשיחה האחרונה שניהל מרן מביתו הקדוש לפני עזיבתו את עלמא הדין וביקש שכן תיפתח תנועה... מרן רוצה לקדם דברים שיעזרו לארץ ישראל. מה שהצדיקים רואים בסוף ימיהם זה דברים שאי אפשר לתאר שלושים יום לפני הפטירה יש השגות..." 

 

הגאון רבי יורם אברג'ל ציטט את דברי מרן לאלי ישי באותה שיחה: "אני מלמטה לא אעזור לך, אין לי כח, אני אעזור לך מלמעלה".