הרב מיכאל עייאש, בראיון לסרוגים מסביר את ההבדלים

 הרב מיכאל עייש, המועמד מטעם מפלגת 'יחד' בבחירות לכנסת ה – 20, מתייחס להבדלים בין מפלגתו לבין 'הבית היהודי' ולש"ס.

 

בריאיון ל'סרוגים' הוא אומר כי "ש"ס היא אמנם מפלגה דתית אך אינה מפלגה ימנית. היא נוטה לשמאל, שאני אומר שמאל אני מתכוון לציפי לבוז'י ולזהבה גלאון. לצערינו הרב ש"ס בוחרת ללכת עם המחנה הציוני. חס וחלילה אם המחנה הציוני ירכיב את הממשלה ש"ס הראשונה שתפנה אליה. ואת זה אנחנו באים לשנות ולמנוע".

הרב עייאש סבור כי 'הבית היהודי' אינה מפלגה דתית: "לבית היהודי היא אמנם מפלגה ימנית אך אינה מפלגה דתית. ואינה נשמעת לרבנים ובבית היהודי אין את תורת ישראל, וביחד יש את תורת ישראל וארץ ישראל. מפלגת יחד היא המפלגה שהמצע שלה זה ימין של תורה מה שאין בבית היהודי ובש"ס. מה שמפלגת יחד עושה זה הסטוריה. דבר שלא ראינו מאז קום מדינת ישראל. אשכנזים ספרדים דתיים לאומיים וחרדים, ביחד".

הרב עייאש מתייחס גם להחלטתו להיכנס לחיים הפוליטיים: "מיד עם הכרזתו של מרן ראש הישיבה על הקמת מפלגת 'יחד' הרגשתי צורך להיות חלק מהמפלגה הזאת ולהיות חלק מהמפלגה שבוחרת לחבר בין ציבורים שונים בין כל גווני הקשת של הציבור. אמרתי בליבי שאסור לי לפספס כזאת הסטוריה ונעניתי לקריאתם של גדולי ישראל להצטרף למפלגת 'יחד' שבוחרת באחדות עם ישראל".

הרב עייאש מתייחס גם לתחום בו בכוונתו לפעול בכנסת הבאה, תחום שלטענתו קרוב לליבו: "אני מגיע עם 30 שנות עשייה בתחום החינוך מוסדות תורה, ישיבות, גנים, תלמודי תורה כוללים ועוד. הייתי מאוד רוצה להשפיע במערכת החינוך במדינת ישראל".

בהתייחסו לתחום החינוך תוקף הרב עייאש את שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון: "שי פירון פגע באופן משמעותי בחינוך המיוחד במגזר החרדי, קיצץ להם שעות, וניסה לבצע יוזמות הזויות כמו לימודי שואה בכיתה א', למרות תקציבי עתק שהיו לו הוא לא הצליח לצמצם את האלימות בבתי הספר הכלליים. כי מרבית הזמן הוא השקיע בהרס החינוך החרדי והדתי".

עושים לייק לסרוגים ונשארים מעודכנים!

על המתקפה נגד הרב מזוז אודות נושא הגיור, הוא אומר: "צר לי שגורמים פוליטיים מוציאים לעז על מורנו ורבנו מרן ראש הישיבה שליט"א, אין גבול לשקר ולעזות ולשימוש בבחירות בגדולי ישראל. מרן שליט"א כבר הבהיר את דבריו בנושא הגיור".

הרב עייאש נתייחס גם לדבריו של אריה דרעי לפיהם רבני הציונות הדתית, שכעת הולכים עם 'יחד', גרמו לרב עובדיה צער רב: "כמו שידוע, שלמרן הרב עובדיה יוסף יש חתן עם כיפה סרוגה".

"מפלגת 'יחד' לא מבדילה בין כיפה לכיפה וכולם תחת מטרייה אחת של תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. מפלגת 'יחד' תמשיך באחדות עם ישראל ולא תתכופף בפני גורמים פוליטיים שרוצים לחבל באחדות עם ישראל. יוני שטבון הוכיח את נאמנותו לעולם התורה שפרש ממפלגת הבית היהודי למרות שהוא שילם על זה מחיר אישי וציבורי והוא נלחם למען תורת ישראל. יש לך גיבור ישראל כמוהו?".

הרב עייאש מתייחס גם לביקורת שמתחה חברת הכנסת אורית סטרוק על שי פירון, וטוען כי הביקורת אינה במקומה שכן הבית היהודי אפשרה לו לעשות את מה שהוא במשרד החינוך: "צר לי שחברת הכנסת אורית סטרוק התעוררה דווקא לפני הבחירות. הרי עד לא מזמן הייתם אחים, לא? שי פירון ביצע מהלכים ניאו רפורמים כי אתם נתתם לו את התמיכה. איפה הייתם עד עכשיו? מפלגת 'יחד' תמנע את החיבור בין בנט ללפיד בקדנציה הבאה, אנחנו נשמור על זהות יהודית וערכים יהודים בארץ ישראל".