בלב בני ברק למעלה מאלף אשכנזים וספרדים בכנס האחדות

בחורי ישיבות, אברכים בני תורה, חסידים וליטאים, התקבצו יחד לכבודה של תורה בכנס ענק של מפלגת "יחד" בראשות חה"כ הרב אלי ישי.

 

באירוע השתתפו רבנים חשובים, ראשי ישיבות וכוללים כשבראשם מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א ולצידו הגאון הרב רפאל כהן שליט"א ראש מוסדות "יתד התשובה" בצפת, הגאון הרב דוד עידן שליט"א אב בית הדין "משפט וצדק" בבני ברק, הגאון הרב דוד ישעיה שליט"א ראש ישיבת "ברכת ה'" בנתיבות. הגאון הרב דוד קרעי שליט"א רב מושב זמרת, הגאון הרב אדיר עמרוצי שליט"א רב שכונות בתל אביב, והגאון הרב יעקב כהן שליט"א רב הקהילה הצרפתית ברעננה.

 

את האירוע פתח נציג רשימת יחד לכנסת הרב ששון טרבלסי המשמש כיו"ר המועה"ד כפר סבא שסיפר על הקשיים בהם נתקל בשבוע האחרון כשתר אחר אולם לקיום הכנס. "לצערי, כל בעלי האולמות חששו משום שהם מאויימים, אבל הקהל העצום שכאן הוא ההוכחה שלא ניתן לעצור אותנו. הוא ההוכחה שאנחנו יכולים".

 

חה"כ ויו"ר "יחד" חה"כ הרב אלי ישי אמר: "לאחרונה נחשפנו לסרטון בו נראה ה"חפץ חיים" והתרגשנו. סוד ההצלחה של אותו כינוס גדול היה החיבור בין הקהלים השונים וזו הבשורה שאנו מחדשים היום. קמה תנועה, בראשות ראש הישיבה ששמה לה למטרה לחזק את עולם התורה. לתמוך בעולם התורה ולקרב רחוקים. תנועה קדושה השומרת על עם ישראל ארץ ישראל והתורה הקדושה בלי לגמגם!

 

"לצערנו הרב יש כאלו שמשיקולים זרים ואינטרסנטיים בחרו לפגוע בכל תהליך ומהלך" אמר חה"כ הרב אלי ישי,  "היום התקשר אלי ברוך, פעיל שלנו מראש העין, ובכה שעבד עד שתיים בלילה לקשט את העיר במודעות ושלטים ובבוקר כשקם הכל נעלם כלא היה. למה אני מספר את הדברים האלה? לחזק את הפעילים שלנו בכל מקום בארץ לא להשבר. 

אני חוזר וקורא לכולם לנשוך שפתיים. לא ניגרר בשום אופן. זה רצון השם אחדות בכל אתר ואתר".

 

"מרן ראש הישיבה הולך ממקום למקום מעיר לעיר מתוך דאגה אמיתית לעם ישראל לעולם התורה. היום בסקרים מדברים על שישה מנדטים - מאתיים אלף מצביעים ב"ה. כשמרן דיבר על שניים-עשר מנדטים זה תלוי בנו אם נפעל. מרן עליו השלום היה מברך ברכה וכל אשר יעשה יצליח. יכול ישב בטל? תלמוד לאמר וכל אשר יעשה.

כמה חשוב להתקשר אחד אחד להשפיע ולשכנע. ב"ה בתנועתנו הקדושה קל מאוד לשכנע ולהשפיע. כאשר אתה מסביר בצורה פשוטה שאין עוד תנועה קדושה שדואגת לכלל, לעם ישראל, לתורת ישראל ולארץ ישראל.

האם יש עוד תנועה כזאת כמו יחד? תנועה שמבטיחה לשים קץ למחיצות, קץ לשנאה, קץ לפגיעה בעולם התורה, קץ לניסיונות הפגיעה בארץ ישראל, קץ לעובדי הקבלן. פה כולנו עובדים את השם יתברך מתוך אחדות אמיתית.

לכן מורי ורבותי לא נשאר הרבה זמן לעבוד. כל אחד ואחד מאיתנו צריך להשפיע ולעבוד. אני חש שיש התלהבות ושמחה גדולה בקרב הפעילים. כולם מרגישים וחשים שנהיה הפתעת הבחירות. השאלה מה גודל ההפתעה. גודל ההפתעה תלוי בכם".

 

חה"כ הרב אלי ישי חשף במהלך נאומו מספר סיכומים מהימים האחרונים וציין: "הקהילה ההודית חתמה איתנו הסכם תמיכה. חתמנו ב"ה גם עם קהילת יוצאי אתיופיה. זה יחד שבטי ישראל כשכולם מרגישים שזה הבית שלהם. אני מתפלל שנזכה לקדש שם שמים".

 

נציג רשימת יחד לכנסת ברוך מרזל אמר:

 

"כשאני מסתכל על מרן ראש הישיבה נלחם כמו אריה על האמת  שלו על ארץ ישראל ותורת ישראל למרות הקושי הבריאותי. מרדכי היהודי של דורנו שלא יכרע ולא ישתחווה לאף אחד. מרן ראש הישיבה כפי שאני מכיר אותו עשרות שנים  ויודע שניתן ללכת אחריו בעיניים עצומות ואנו זוכים לברכתו ולתשועתו. אני רוצה להגיד דבר אחד שאני התחברתי פה לתנועה לא הבנתי את המשמעות שלו עד שנכנסתי למטה המרכזי. כשנכנסתי למטה וראיתי את עם ישראל: כיפות סרוגות, שחורות, חסידים, ליטאים הבנתי מה זה יחד שבטי ישראל".

 

הגאון הרב רפאל כהן אמר:

 

"מרן זצוק"ל כתב לראש הישיבה אתה מחזיר עטרה ליושנה. רואים את העטרה חוזרת ליושנה. מרן ראש הישיבה מאחד את כולנו. פעם הוא אמר לי שאילו היינו עושים חשבון לכיפות סרוגות ואחרות כמה תלמידי חכמים היינו מונעים שיצאו מישיבת כסא רחמים. הרבה אנשים שאלו אותי אתה מצביע אלי ישי? אני משיב להם שאני מצביע לרב מאזוז והוא ידע לבחור את אלי ישי: מרן עליו השלום אמר עליו בכל ביתי נאמן הוא".

 

מרן ראש הישיבה רבי מאיר מאזוז נשא דברים באריכות התייחס בדבריו לחיבור עם "עצמה יהודית" ואמר: