אלי ישי מתראיין לסרוגים: אחרי הבחירות כולם יודו לנו

אלי ישי מתראיין לסרוגים: אחרי הבחירות כולם יודו לנו

 

קצת יותר משבוע לקראת יום הבחירות ויו"ר מפלגת 'יחד', חבר הכנסת אלי ישי מבהיר כי הוא מרוצה מהתמונה שנשקפת אליו מהסקרים.

 

 

ימים ספורים לפני הבחירות ואנחנו מסתכלים על הסקרים של כלל מכוני המחקר, אתה מרוצה ממה שאתה רואה? דיברת על עשרה מנדטים.

 

"אני מרוצה מאוד מה שאנחנו רואים כרגע זה מעל לחמישה מנדטים. לכולם ברור שאנחנו נהיה הפתעת הבחירות. ברור לכולם שמפלגה חדשה שקמה וכל הפוטנציאל שלה זה מפלגות כאלה ואחרות אז יש המון אנשים שקשה לסקור אותם אבל תרשום לפניך בעזרת ה' שאנחנו נהיה הפתעת הבחירות. אני חש את השטח. מעל 30 שנה אני במערכת הפוליטית מנהל מערכות בחירות ואני חש את השטח כמו שמעולם לא ריאתי. תחושה גדולה מאוד, סחף עצום, אהדה בלתי רגילה לדרך, לאחדות. אנחנו רואים עוד קבוצות שמגיעות אלינו. הקהילה ההודית, מפלגת הגמלאים, יש פה פוטנציאל גדול מאוד והבשורה הזאת לרוץ ולאחד את כולם תבוא לידי ביטוי בסקרים".

איך אתה מתייחס להתקפות עליך. גם האנונימיות וגם הגלויות?

 

"צר לי שהבית היהודי החליט לתקוף אותנו. אני מקווה שהמודעות האנונימיות לא קשורות לבית היהודי. אני קורא למפלגות, גם לבית היהודי וגם לש"ס. אנחנו בסופו של דבר נצטרך לעבוד ביחד יום אחרי הבחירות. לא צריך לעבוד בדרך הזאת ובשיטה הזאת. צריך לשמור על מערכת בחירות נקייה ולהשתדל לשמור על המחנה הלאומי. הצלחה שלנו תבטיח את בחירותו של נתניהו לראשות הממשלה. ויום אחרי הבחירות הם יצטרכו לעבוד איתנו בשביל עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. אני לא תוקף בחזרה אלא מעמיד דברים על דיוקם".

 

יש עליך ביקורות שחברת לחלק מהרבנים מהציונות הדתית שהיו, לכאורה, מתנגדיו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. אתה מקבל את הטענות האלה?

 

"הרב עובדיה יוסף תמיד רצה אחדות. ראינו את כל מי שבא להלוויה שלו. דתיים, חילוניים, כיפות שחורות, סרוגות, מסורתיים. אחדות זה דבר חשוב מאוד. הרב עובדיה נמצא בעולם האמת שם לא רואים את השקר. זה לא עולם כמו שאנו חיים בו. אנחנו חייבים לשמור על האחדות בעם ישראל. אני הולך בדרך של מרן. אני שומר על מורשת מרן ואין לי ספק שמרן שמח באחדות הזאת. אני לקחתי את עוצמה לישראל אליי גכי גיליתי אחריות. כדי למנוע את מה שקרה ב – 92 ואני רוצה למנוע את אוסלו ג'. אני היחיד שגילה אחריות והסכים לחבור אליהם אף אחד אחר לא. אני נדהם מהצביעות. אף אחד לא שאל איך איימן עודה לקח את חנין זועבי שבוגדת במדינה, אבל אותי כל ריאיון שואלים. במקום לדבר על הנושא החברתי מדברים על מרזל. יום אחרי הבחירות כולם יגלו שמנעתי את אוסלו ג', כמו שעשיתי ב – 99 כשפרשתי עם המפד"ל. עשיתי זאת גם עם לבני מול נתניהו. כנ"ל בהתנתקות. שרון הבטיח לי הון עתק ואני סירבתי".

 

אתה רואה איזשהו תרחיש שבוז'י הרצוג יהיה זה שיקים את הממשלה הבאה?

 

"לא. אני מאמין שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה. אנחנו הודענו חד משמעית. אנחנו בימין לא מגמגמים והודענו ככרב שנלך רק עם בנימין נתניהו".