“הרב עובדיה הפגין אהבה רבה כלפי הרב דב ליאור“

 צילום בלעדי כיכר השבת מאיר אלפסי

מה שגימטריה קטנה יכולה לעולל, בכינוס שהתקיים השבוע בנתיבות, עורר מרן הרב מאזוז על שיח השנאה, וקרא לאיחוד השורות בתוך דבריו הזכיר את הגאון הרב דב ליאור שנוכח במעמד, והוסיף גימטריה שהבריקה לו פתאום בין הרב עובדיה לרב דב ליאור. לשומע מן הצד זה היה נשמע כמו עוד גימטריה לעודד את אהבת ישראל, אך לגורמים מסויימים זה הספיק להקים קול זעקה על הפגיעה בכבודו של מרן, כמה שזה נשמע הזוי, אבל ממש כך קיימו עצרת על ההשואה "המבישה בין הרבנים". לרגע זה נדמה כאילו חיכו בכליון עיניים לפליטת פה להקים סערה, אך במקום דג טונה שמן עלה איזה סרדין מלוח מקופסת שימורים.

לא הגיחוך מהעניין שעוררו מגימטריה, שהבריקה פתאום, שיש כמוה לאלפים ולרבבות, בכל ענין ודבר, מטריד אותנו. אלא הפלא הגדול כי אמנם איננו נכנסים להשוואות בין הרבנים וללא ספק מרן הגר"ע גדול הדור ופאר הדורות, אלא שמצאו כר לפגוע ולזלזל בכבוד של הרב דב ליאור תוך די אמירות חמורות כנגד הרב כביכול מרן הגר"ע "שנא אותו" ה"י, ובדברים שאינם ראויים להיכתב.

לאור הדברים נכדו של מרן הגר"ע הרב יונתן יוסף מעלה זכרונות מביתו של הסבא ומכחיש בתוקף את האמירות:

"לרגל הבחירות מפיצים שמועות כאילו מרן הרב עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה, לא היה ביחסים טובים עם רבה של חברון, הגאון הרב דב ליאור שליט"א", פתח יוסף את הודעתו.

יוסף מעיד כי "בחתונה שלי קיבל סבא במאור פנים את הגר"ד ליאור ומאות הנוכחים עדים לאהבה הרבה שהפגין כלפיו".

יוסף מדגיש עוד את העובדה כי "בהמלצת סבא, שימש הרב ליאור שליט"א כעד בחתונתי יחד עם הרב בניהו שמואלי שליט"א. מכל הנוכחים בחר סבא במובחרים ביותר וזה אומר הכל".

בתוך כך, אמש (שני) פורסם ב'סרוגים' סרטון בו נראה הרב עובדיה יוסף כשהוא משבח את חובשי הכיפות הסרוגות ומכנה אותם יראי שמים.

[בסרטון נראה הרב עובדיה כשהוא אומר: "כלל חובשי הכיפות הסרוגות, כולם אהובים כולם ברורים. יש לי הרבה תלמידים עם כיפות סרוגות. מעולם לא ידעתי מה זה כיפה סרוגה מה זה כיפה שחורה. זה לא כלום. וכי הכיפה הזאת היא מעידה מיהו האדם?".

"הרבה פעמים היו באים בתוך התלמידים אלו הכיפות הסרוגות. והיו שותים בצמא את דבריי באהבה ובחיבה. וגם אני השבתי להם תחת אהבתם. זה בכלל "ואהבת לרעך כמוך". כולם אהובים כולם ברורים".

"כשהייתי בכוחותיי הייתי הולך לישיבות הסדר לומר שם דברי תורה. הייתי אומר שיעורי תורה והיו שמחים "כמוצאי שלל רב". וגם אני שמחתי בשמחתם. איך אדם אפשר שלא יאהב את תלמידיו? התלמידים כמו בנים רוחניים. לכן עלינו לאהוב אותם ולחבב אותם  ויהי רצון שה' יתברך יוסיף להם חכמה, בינה ודעת, בתורה ביראת ה' טהורה, ויעלו מעלה מעלה לגאון ולתפארת, נגילה ונשמחה בהם".

Please reload

המיוחדים