מועמדים יחד
יו"ר התנועה הרב אליהו ישי 
סגן ראש הממשלה ושר הפנים לשעבר

1

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page

את ילדותו עשה אלי ישי בירושלים, בה נולד, כבן למשפחה ברוכת ילדים וקשת יום שעלתה מתוניס. בצעירותו נחשף מקרוב לקשיים של השכבות החלשות. מאז ועד היום התמיד בדאגה לכל נזקק, וזו  היתה גם ליבת העשייה הציבורית שלו בכנסת ובממשלה. אלי למד בישיבות “חורב” ו”פורת יוסף” בירושלים, וישיבת הנגב בנתיבות, ובתום לימודיו שירת שלוש שנים בצה”ל.

התפנית הגדולה של חייו הייתה לאחר הכרות עם מרן רבי עובדיה יוסף זצ”ל אשר ניתב אותו לעשייה למען הכלל, מסלול חיים בו הוא צועד בנאמנות כבר ל”ב שנים. במצוות רבו שימש אלי ישי בתפקידים הבכירים ביותר במדינה, בהם סגן ראש הממשלה, שר הפנים, שר התמ”ת ושר הרווחה, וכן עמד בראש תנועת ש”ס במשך 13 שנה.

בזכות מהפכת הפנסיה אותה יזם ב2007, זכו כמיליון איש מהשכבות החלשות להיות מבוטחים בקרן פנסיונית. בנוסף אחראי אלי ישי למהפכת לימודים אקדמיים ומקצועיים למגזר החרדי וקידום פרוייקטים רבים עבור משפחות במצוקה ונוער בסיכון.

בנושא המדיני פעל אלי ישי נגד כל נסיגה משטחי ארץ ישראל ובעד ריבונות ישראל ביהודה ושומרון. הוא היה שותף למאבק נגד ההתנתקות ופינוי גוש קטיף, ועמד בראש המלחמה נגד “המסתננים” אשר איימו על צביונה היהודי של מדינת ישראל.

על אלי ישי העיד מרן הרב עובדיה יוסף כי “בכל ביתי נאמן הוא,” ועם פטירת רבו המשיך אלי ישי את העיקרון המרכזי בחייו, נאמנות לדעת תורה, כאשר קיבל על עצמו את פסיקתו של מרן ראש ישיבת כסא רחמים, הרב מאיר מאזוז, להקים את מפלגת “יחד,” וזאת כדי למנוע את סכנת אוסלו ג’, וכדי לחבר בעבותות אהבה בין ציבור חרדי ודתי-לאומי, וכלל עמך ישראל.

  • הנאמן
  • -
00:00 / 00:00

2

  • Wix Facebook page
חה"כ יוני שטבון
חבר ועדת חוץ וביטחון

בן 35, נשוי ואב לשבעה המתגורר בירושלים. הוא רס"ן במיל' מיחידת אגוז ומעוטר צל"ש על תפקודו במלחמת לבנון השנייה. כיהן בכנסת התשע עשרה מטעם מפלגת הבית היהודי, שימש כסגן יו"ר הכנסת וכחבר בוועדות החוץ והביטחון והחינוך. במקביל וכבן לעולים מצרפת, יסד ועמד בראש השדולה למען עולי צרפת בישראל ובמסגרתה פעל להסרת חסמי עלייה וקליטה בפני עולי צרפת. יזם את חוק המשתמטים השולל מלגות והטבות מסטודנטים ומשתמטים וכן את חוק התלושים הקובע שתווי הקנייה יכובדו במלואם. כמו כן, קידם את חוק ג'נין ג'נין המבקש לאפשר ללוחמי צה"ל לתבוע דיבה את המכפישים אותם, אך נבלם על ידי היועמ"ש. שטבון, המשמש כסמג"ד קרבי במילואים לצד חברותו בכנסת, עמד בראש השדולה למען המילואימניקים. בסוף הקדנציה, פרש מהבית היהודי וחבר לאלי ישי בהקמת מפלגת יחד.